16/08/2017

Jacek Jędrzejczak

Trener/Konsultant

Posiada 12 lat doświadczeń w koncernach z kapitałem zagranicznym, w tym 8 lat na stanowiskach kierowniczych (m.in. dyrektor sprzedaży i promocji, dyrektor ds. personalnych) w koncernie medialnym. Jest członkiem oraz założycielem Polskiej Izby Firm Szkoleniowych. Wykładowca Studiów Podyplomowych z zakresu Human Resources Management Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, Wydziału Zarządzania Politechniki Gdańskiej oraz Akademii Leona Koźmińskiego.

Ukończył studia na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego z tytułem magistra. Uczestnik wielu szkoleń w zakresie zarządzania, problem solving oraz komunikacji.

Od 1999 roku trener i konsultant. Specjalizuje się w programach doradczych i szkoleniowych związanych z projektowaniem i wdrażaniem zmian w zakresie organizacji i zarządzania, systemów wynagradzania, kompetencji, ocen, awansów i rozwoju pracowników różnych szczebli zarządzania. W oparciu o model HPI (Human Performance Improvement) prowadzi badania efektywności ludzi i organizacji oraz opracowuje na tej podstawie strategie zarządzania personelem. Ma już za sobą kilkanaście tego typu projektów zarówno dla firm jak i administracji państwowej.

Realizował projekty szkoleniowo – doradcze dla pracowników takich firm jak:

GW Infor S.A.; PZU Życie S.A.; ; Jeronimo Martins S.A.; Unity Line Limited Sp. z o.o.; Ministerstwo Spraw Zagranicznych; Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego; ATC CARGO S.A.; Voestalpine Tens Sp. z o. o.; Nord Glass 2 Sp. z o. o.; Federal Mogul BIMET S.A.; Gemalto Sp. z o. o.; Totalizator Sportowy S. A.; Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku Sp. z o. o.; Morska Agencja Gdynia Sp. z o. o. Capital Service S.A., Polska Akcja Humanitarna; Allianz Polska S.A., Orlen Ochrona Sp. z o.o.;

Autor lub współautor książek poświęconych systemom wynagradzania i ocen oraz licznych artykułów na łamach periodyków branżowych.

 • „Budowanie i zarządzanie systemami wynagradzania”, ODDK 2001
 • „Zarządzanie przez ocenianie -budowanie i zarządzanie systemami ocen”, ODDK 2001
 • „Zestaw narzędzi do obowiązkowej oceny kwalifikacyjnej pracowników samorządowych”, ODDK 2007
 • „Teczka specjalisty HR”, Beck 2006 (współautor)
 • „Zwolnienia w firmie – wskazówki i bezpieczne rozwiązania”, Beck 2009 (współautor)
 • „Profesjonalna obsługa klienta w urzędzie. Poradnik dobrych praktyk”, ODDK 2011
 • „Zarządzanie przez ocenianie – jak budować i zarządzać systemem ocen okresowych”, ODDK 2015
 • „Oceny okresowe pracowników samorządowych”, ODDK 2015
 • „Komunikacja w firmie i w zespole”, Ridero IT Publishing 2016
 • „Opis stanowisk pracy”, Ridero IT Publishing 2016
 • „Zarządzanie przez cele w dziale sprzedaży i nie tylko”, Ridero IT Publishing 2017

W wolnym czasie zajmuje się reenactingiem (rekonstrukcją historyczną).